Pff

26. listopadu 2012 v 7:17
Znáte ten pocit, kdy máte sto věcí, o kterých byste mohli a snad i chtěli psát, ale nemůžete se k tomu donutit, protože vám vaše názory stejně přijdou bezvýznamné a neinformované a vaše pocity neutříděné? Tedy, seznam věcí, o kterých bych sem mohla, měla, chtěla psát.

1. Dlouhý odstavec o tom, jak jsem pouze zklamaná a letargická, nikoli ateista.
2. Jak mám ve skutečnosti tmavě zelené oči a opravdu se jmenuji Radka aneb Kde se vzala má potřeba měnit na sobě irelevantní maličkosti a ignorovat celkový obraz.
3. Proč mi ta kniha o východoevropských Židech, co právě čtu, leze na nervy a kterak jsem si o to sama řekla, když jsem si koupila něco s názvem "Vzestup a pád zapomenutého národa". Nebo jinak - proč východoevropští Židé nejsou mrtví a padlí, avšak stále žijí a mají děti a vytváří komunity a z jakého důvodu je tato mentalita smrti škodlivá a nebezpečná (i když jsem ji sama podpořila přímo v posledním článku).
4. Proč čeští Židi nejsou pořádně východoevropští ani západoevropští a kdo za to může. Také, kdo si na tohle všechno může klást nárok a proč jsou čeští Češi ve vztahu k Židům jiní než polští Poláci a smrtelně odlišní od ukrajinských Ukrajinců.
5. Nějaké obecné zlobení se na sexismus ve všech komunitách i nekomunitách, do kterých patřím.
6. Sebenenávist, opodstatněná i nikoli.
7. Jak se mi líbí ženy a jak je to nesloučitelné kulturně i nábožensky. A jak je mi to jedno. Jak zkrátka toužím po lidské blízkosti, ale utíkám od ní a bojím se jí.
8. Proč nejíst zvířátka neboli touha po zdraví i morální čistotě onkologického pacienta.
9. Mé nepřiliš zajímavé fotografické a spisovatelské nápady.
10. Pláč nad tím, že mi nejde balet (kdysi mi šel) a nemám banánové nárty a jsem tlustá a vysoká.
11. Pochopitelně země za Golanskými výšinami.
12. - .... A další.

Tak tedy, nikdy příště.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama