7. prosinec

7. prosince 2012 v 0:57
1. Mým novoročním přáním bude, aby mi věci začaly být více jedno. Apatie a nezájem jsou nejspíš viděny jako příšerné vlastnosti ve světě lidí, avšak nyní by se mi hodily. Nehodlám přehlížet genocidu pod svým nosem, jen bych se ráda přestala zabývat každou maličkostí. Víte...občas celou noc nespím a brečím, načez se poté ve čtyři ráno dívám na svou kočku, jak mi poklidně spí u nohou a netrápí se vůbec ničím, protože je to zvíře a já jen člověk. Nic o světě lidí neví, nic netuší a nejspíš ji to ani nezajímá, avšak také nikomu neubližuje. Někdy bych si přála být trochu více kočkou...

2. Přála bych si rovněž být v Praze, to město si vás vskutku omotá kolem prstu. Chtěla bych jít na bohoslužbu a studovat, poté se prostě jen projít centrem, číst si na lavičce knihu a trochu mrznout. Vím o kouzelných místech pro takové aktivity. V Praze se vždy cítím klidná, nejspíš je to napůl městem samotným a napůl přítomností D. a ostatních Maďarů. Jenže jsem tam byla naposledy v pondělí a D. je v trapu tropických krajů až do Ježíška, navíc nemám dost peněz a zkrátka nemohu jen tak jet přes půl republiky za terapií v podobě města. Nerada bych se také od platonické lásky k fiktivním postavám přesunula k romantické závislosti na geografických útvarech. I když tomu už tak vlastně dlouho je. V Praze je blaze.

3. Zítra začíná Chanuka, letos přijde brzy - ostatně stejně jako brzy přišla zima. Nutně potřebuji nějaké světlo, takže jsem za brzký příchod svátku svící šťastná, i když se bojím, že mi poté bude smutno a chladno celou druhou polovinu prosince. Mám prosinec relativně ráda, jen se během něj děsím lednů a únorů, ty jsou již pouze smrtí. Abych si tedy vychutnala umírání, pravděpodobně prosinec jako již tradičně strávím sledováním celé filmografie Conrada V. a posloucháním mladého Serge, němí Němci a zpívající rádobyfrancouzi se do tohoto počasí skvěle hodí. A balet, vždycky balet.

 


Komentáře

1 pure beauty pure beauty | 7. prosince 2012 v 13:40 | Reagovat

Možná pěstovat nějaký druh vnitřního humoru, pobavenosti, nebo jen prostý nadhled, aby věci po člověku hladce sklouzly, aby si člověk nebral věci osobně, nemusí to být nevšímavost, lze si věci uvědomovat, také něco udělat, když člověk může, ale nemá cenu sebetrýzeň (jakkoliv podložená objektivními jevy, schopností rozkrývat souvislosti). Může mít cenu jako nějaká zpětná vazba, pokud pomůže nějaké sebe-kultivaci, nebo dokonce může mít očistný smysl, aby člověk následně povstal z popela, ale nemá důvod, přináší-li jen bolest a nic jiného, to se pak může stát pěstováním si bolesti. Neber to prosím jako drzou radu, jistě znáš povolané lidi, jejichž rady pro Tebe mají význam, je to jen úvaha nad Tvými řádky, o to bezvýznamnější, že je ze sítě.

2 pavel pavel | Web | 8. prosince 2012 v 22:14 | Reagovat

Taky nedám na Prahu dopustit a není dne, kdy bych se nevydal na nějakou procházku. Vždycky je v Praze co objevovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama