Leden 2013

Leden, velmi kýčovitě

2. ledna 2013 v 10:22
Nemyslím, že mám ráda novoroční předsevzetí. Přeci jen pokud člověk touží změnit svůj život, může tak učinit i v polovině července. Nicméně vzhledem k tomu, že je začátek ledna a já mám v plánu změnit věci k lepšímu, budeme tomu kýčovitě říkat novoroční předsevzetí. Mám čtyři :

1. Chovat se dobře a láskyplně k lidem kolem sebe. Pomáhat kde mohu a komu mohu a netrápit svou rodinu. Najít štěstí ve sdílení i samotě.
2. Přestat se bát světa. Přestat se chovat iracionálně a schovávat se doma a řešit hlouposti a obviňovat se za věci, co jsem neudělala.
3. Nesrovnávat se již tolik s ostatními, protože to je pro prvoky a nikam to nevede. Nehledě na to, že být průměrná je v pořádku.
4. Naučit se místo nenávisti a vzteku milovat své tělo. Víte, od své nemoci jsem velmi přibrala. Opravdu moc a těžko se to shazuje. Ale nechci se už trápit a nechci si ničit tělo hladem, chci se zkrátka smířit sama se sebou a mít k sobě respekt. Jsem aktivní člověk, miluju tanec a sport, nejím mnoho. A pokud mne někdo bude odsuzovat za to, že nejsem hubená, může zmizet z mého života. Ostatně mám rakovinu a měla bych se zaměřit na léčení toho, ne na to mít padesát kilo.

Také bych chtěla najít někoho, kdo mne bude mít rád, a získat více přátel. Chtěla bych, aby ta návštěva nemocnice v červnu byla poslední, co se týče mého nádoru. Časem bych se ráda přestěhovala do Prahy (až se budu cítit lépe o opouštění rodiny), konečně něco publikovala, zlepšila svou jidiš a naučila se přemet. Plánuju hodně psát, hodně fotit a hodně tančit, stejně jako se naučit co nejvíce mohu o světě kolem mě i uvnitř mě. A pokud bude rok 2013 dobrým rokem, měla bych dokončit ročník dříve a ráda bych poté jela dobrovolničit do světa (učit, co jiného). V podstatě hlavní věcí je být hodná a shovívavá vůči sobě i ostatním, pak by snad život měl jít lépe.

Rok 2012 byl zvláštní. Párkrát jsem málem zešílela a málo jsem četla a málo se učila, ale zase se v mém životě zjevil D. a spousta dalších věcí. Hlavně už je konečně pryč a za pár dní jedu na víkend do Anglie navštívit otčímovu rodinu. To bude hezké, nebyla jsem tam už dva roky...